Yhteystiedot

Hämeenlinnan Teatteri

Päänäyttämö
Käyntiosoite: Keinusaarentie 5
Sijainti ja pysäköinti (pdf)

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@hmlteatteri.fi

Toimiston osoite

Paasikiventie 2, 3. krs
13200 Hämeenlinna

Laskutustiedot (PDF)

Lipunmyynti ja vahtimestari

Katso liput: Liput

Vahtimestari tavoitettavissa tuntia ennen sekä esityksen aikana 050 415 2009

Birgitta Putkonen

Henna-Maija Alitalo

Johanna Reilin

Katariina Kuisma

Lasse Sandberg

Liisa Peltonen

Sinikka Salminen

Taiteellinen johtaja

Kari-Pekka Toivonen
050 3707 299
kari-pekka.
toivonen@hmlteatteri.fi

Toimitusjohtaja

Pasi Ruohonen
040 053 1778‬
pasi.ruohonen@hmlteatteri.fi

Markkinointi ja tiedotus

Tuottaja
Reija Isosuo
040 7618876
reija.isosuo@hmlteatteri.fi

Talous- ja hallintosihteeri

Jaana Elijoki
0400 797 146
jaana.elijoki@hmlteatteri.fi

Lavastamo

Ratasniitty, Asentajantie 9
Posti: Paasikiventie 2
13200 Hämeenlinna

Lavastemestari

Tuukka Lilja
050 415 2012‬
tuukka.lilja@hmlteatteri.fi

Ompelimo

Emmi Vainio
040 091 9311
emmi.vainio@hmlteatteri.fi

Pukusuunnittelijat

Anne Laatikainen
050 550 1365
anne.laatikainen@hmlteatteri.fi


Satu Suutari
satu.suutari@hmlteatteri.fi

Tekniikan vastaava / Valaistusmestari

Veikko Pulli
045 7734 7804
veikko.pulli@hmlteatteri.fi