Yhteystiedot

Hämeenlinnan Teatteri

Päänäyttämö
Käyntiosoite: Keinusaarentie 5
Sijainti ja pysäköinti (pdf)

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@hmlteatteri.fi

Toimiston osoite

Paasikiventie 2, 3. krs
13200 Hämeenlinna

Laskutustiedot (PDF)

Lipunmyynti ja vahtimestari

Katso liput: Liput

Vahtimestari tavoitettavissa tuntia ennen sekä esityksen aikana 050 415 2009

Antti Peltola

Vierailija
Maratontanssit

Birgitta Putkonen

Henna-Maija Alitalo

Janne Raudaskoski

Vierailija
​Näytelmä joka menee pieleen

Jarkko Tiainen

Vierailija
Maratontanssit

Johanna Reilin

Jukka Peltola

Vierailija
Näytelmä joka menee pieleen

Jussi Lampi

Vierailija
Maratontanssit

Katariina Kuisma

Lasse Sandberg

Liisa Peltonen

Mikko Virtanen

Vierailija
​Näytelmä joka menee pieleen

Sauli Suonpää

Vierailija
Näytelmä joka menee pieleen

Sinikka Salminen

Toni Wahlström

Vierailija
Maratontanssit

Taiteellinen johtaja

Kari-Pekka Toivonen
050 3707 299
kari-pekka.
toivonen@hmlteatteri.fi

Toimitusjohtaja

Pasi Ruohonen
040 053 1778‬
pasi.ruohonen@hmlteatteri.fi

Markkinointi ja tiedotus

Tuottaja
Reija Isosuo
040 7618876
reija.isosuo@hmlteatteri.fi

Talous- ja hallintosihteeri

Jaana Elijoki
+358 400 797 146
jaana.elijoki@hmlteatteri.fi

Myyntineuvottelija

Jutta Äijälä
+358 50 415 1990
jutta.aijala@hmlteatteri.fi

Lavastamo

Ratasniitty, Asentajantie 9
Posti: Keinusaarentie 1
13200 Hämeenlinna

Lavastemestari

Tuukka Lilja

+358 50 415 2012‬

tuukka.lilja@hmlteatteri.fi

Ompelimo

Emmi Vainio
050 415 2025
emmi.vainio@hmlteatteri.fi

Pukusuunnittelijat

Anne Laatikainen
050 415 1992
laatikainen.anne@gmail.com


Satu Suutari
satu.suutari@hmlteatteri.fi

Tekniikan vastaava / Valaistusmestari

Veikko Pulli
+358 45 7734 7804
veikko.pulli@hmlteatteri.fi