Yhteystiedot

Hämeenlinnan Teatteri

Käyntiosoite: Keinusaarentie 5
Sijainti ja pysäköinti (pdf)

Toimiston osoite:
Keinusaarentie 1, 3 krs.
(ARX-talo)
13200 Hämeenlinna
Laskutusosoite (pdf)

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@hmlteatteri.fi

Lipunmyynti ja vahtimestari

Katso liput: Liput

Vahtimestari tavoitettavissa tuntia ennen sekä esityksen aikana 050 415 2009

Näyttelijät Avaa klikkaamalla

Birgitta Putkonen

Henna-Maija Alitalo

Johanna Reilin

Katariina Kuisma

Lasse Sandberg

Liisa Peltonen

Sinikka Salminen

Toimisto Avaa klikkaamalla

Toimitusjohtaja

Pasi Ruohonen
040 053 1778‬
pasi.ruohonen@hmlteatteri.fi

Taloussihteeri

Heli Ryöti
050 415 1991
heli.ryoti@hmlteatteri.fi

Markkinointi ja tiedotus

Tuottaja
Reija Isosuo
040 7618876
reija.isosuo@hmlteatteri.fi

Lavastamo Avaa klikkaamalla

Lavastamo

Ratasniitty, Asentajantie 9
Posti: Keinusaarentie 1
13200 Hämeenlinna

Lavastemestari

Tuukka Lilja

+358 50 415 2012‬

tuukka.lilja@hmlteatteri.fi

Puvustamo ja ompelimo Avaa klikkaamalla

Ompelimo

Emmi Vainio
050 415 2025
emmi.vainio@hmlteatteri.fi

Pukusuunnittelijat

Anne Laatikainen
050 415 1992
laatikainen.anne@gmail.com


Satu Suutari
satu.suutari@hmlteatteri.fi

Valo, ääni ja näyttämötekniikka Avaa klikkaamalla

Tekniikan vastaava / Valaistusmestari

Veikko Pulli
+358 45 7734 7804
veikko.pulli@hmlteatteri.fi